Naslovnica Moja županija Završena županijska liga lovnog streljaštva – evo tko je pobijedio i koji...

Završena županijska liga lovnog streljaštva – evo tko je pobijedio i koji su putnici na državno prvenstvo

0
Foto: Mato Čičak/FB

Završena je ovogodišnja županijska liga Lovačkog saveza Zagrebačke županije u lovnom streljaštvu, nakon odrađena posljednja dva kola. Ukupnu pobjedu u pojedinačnoj konkurenciji odnio je Mario Genzić s 239 bodova, dok je ekipno prvo mjesto pripalo LD Srna Samobor I, koji je ligu završio sa 769 bodova.

U 4. kolu, koje se pucalo u disciplini lovački parkur, Genzić je bio najbolji, ispred Marija Octenjaka i Stjepana Kelekovića. Ekipnu pobjedu odnijelo je LD Jastreb Sv. Nedjelja (71), ispred LD Srnjak Bratina (67) i LD Srna Samobor II (64).

U završnom, 5. kolu u disciplini karabin, prvo mjesto osvojio je Ivica Franjko, dok su Igor Klarić i Ivan Vitko zauzeli drugo i treće mjesto. Među ekipama je najbolji bio LD Zaprešić s 253 boda, ispred LD Srnjak Bratina (252) i LD Srna Samobor (249).

U ukupnom poretku lige drugo mjesto osvojio je Ivan Vitko s 238 bodova, a treće Josip Žeravica s 236, što potvrđuje da je borba za vrh bila odlučena u samoj završnici. Iza ekipnog pobjednika Samobora, drugo mjesto pripalo je LD Srnjak Bratina (766), a treće LD Jastreb Sv. Nedjelja I (751).

Na državno prvenstvo plasirali su se Ivan Vitko, Josip Žeravica, Stjepan Keleković i Mario Genzić.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.
RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version