FOTO Završen projekt ”Pravilna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog života” u Srednjoj strukovnoj školi

Datum:

22.12.2021. Velika Gorica. Završetak projekta ”Pravilna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog žživota”. Foto: David Jolić/rvg.hr

Tromjesečni projekt Pravilna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog života za učenike Srednje strukovne škole Velika Gorica završen je 4. predavanjem, u ponedjeljak, 20. prosinca 2021. godine. Predavanje je za učenike sudionike projekta održala Hrvojka Becker, dipl.ing.preh.teh.

22.12.2021. Velika Gorica. Završetak projekta ”Pravilna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog žživota”. Foto: David Jolić/rvg.hr

Cilj projekta (početak 28.09.2021.) koncipiran od 4. radionice kuhanja i 4. predavanja bio je edukacija i osvještavanje učenika o pravilnoj i zdravoj prehrani. Poboljšavanje prehrambenih navika učenika, smanjenje pretilosti te poticanje na bolji izbor namirnica u školskoj kantini, trgovini ili nekom drugom prodajnom mjestu.

22.12.2021. Velika Gorica. Završetak projekta ”Pravilna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog žživota”. Foto: David Jolić/rvg.hr

Sudionici projekta bili su učenici iz različitih zanimanja: mehatroničar, tehničar za mehatroniku, tehničar za vozila i vozna sredstva, automehaničar, frizer, pediker, kuhar, konobar i pomoćni kuhar i slastičar.

22.12.2021. Velika Gorica. Završetak projekta ”Pravilna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog žživota”. Foto: David Jolić/rvg.hr

Projekt je plod suradnje Hrvatskog akademskog centra primijenjenog nutriocionizma i Srednje strukovne škole Velika Gorica pod pokroviteljstvom Grada Velike Gorice. Voditeljica projekta bila je nastavnica Mirna Trumbetaš, dipl.ing., nutricionist.

22.12.2021. Velika Gorica. Završetak projekta ”Pravilna prehrana u adolescenciji kao temelj kvalitetnog žživota”. Mirna Trumbetaš i Hrvojka Becker. Foto: David Jolić/rvg.hr

Nakon završetka projekta nastavnica Trumbetaš podijelila je učenicima Priznanja za sudjelovanje, prigodni letak u kojem su sumirano predstavljeni održane radionice i predavanja te bočice maslinovog ulja, dar restorana Mon Ami, čiji je majstor kuhar Goran Marko Beus vodio sve četiri radionice kuhanja.

Galerija fotografija

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

U Jastrebarskom predstavljen novi model civilne službe – obuka kreće u kolovozu

U Jastrebarskom je danas predstavljen program civilne službe i...

Udruga koja stoji iza akcija čišćenja na Čiču – „Želimo vratiti stari sjaj jezera“

Razgovarala: Gianna Kotroman Jezero Čiče posljednje tri godine ponovno okuplja...

Konkurencija na aparatima, poker pojačanja stigao u Gradiće!

U dvije sezone zaredom nogometaši Gradića su ispadali iz...

Petrovo u Šiljakovini – jubilarni 30. folklorni susreti, nogomet i večernja zabava

U subotu, 28. lipnja, mještani Šiljakovine će obilježiti Petrovo,...